Bizimle İletişime Geçiniz   0216 367 26 78   info@ttvinc.com.tr

Vinç Kiralama

 Vinç Kiralama – Ödeme Yönetimini Kredi Kartı İle Yerinde Yapabilirsiniz

TT vinç olarak vinç kiralama sektöründe her geçen yıl misyon ve vizyonunu geliştirerek vinç alanında bir numaraya çıkmaya çalışan ve alanında uzman kadrosu olan TT vinç, vinç parkuru ile saatlik, günlük, aylık, yıllık olarak vinçlerini kiralamaktadır. TT vinç kaliteden asla taviz vermemekte bunun içinde ilk olarak düzenli aralıklarda vinçlerinin bakımını yaptırmakta ve vinç kanunlarına uymaktadır.

TT vinç hizmetlerine telefon ve mail yolu ile ulaşabilirsiniz.  0216 367 26 78 – 0532 606 84 18 dilerseniz info@ttvinc.com.tr adresine isteklerinizi gönderebilirsiniz.

Vinç sektöründe önem verdiğimiz durumlardan en önemlisi ise çalışanlarımızın ve çalışılan işin önemidir. İşin tamamen sonuna kadar bitmesini ve yarım kalmayacak şekilde müşterilerimizi asla mağdur etmeyecek şekilde hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizin bizi tercih etmesinin en büyük seblerini araştırdık.

  • Güvenilir Vinçlerimiz
  • Uzman Kadromuz
  • Hızlı ve Ekonomik

TT vinç Türkiye’nin her bölgesine vinçlerini kiralamaktadır. Merkezi İstanbul da bulunan şirketimiz İstanbul’un her semtine 7 / 2 4 saat vinç temin etmektedir. Bize tercih eden müşterilerimiz her zaman ekonomik fiyatlarla vinçlerini kiralamakta ve işlerini sorunsuz bir şekilde yapmaktayız.

Vinç kiralama yaparken dikkat edilmesi gerekenler vardır ki müşterilerinin bunları bilmesi gerekiyor. 1 ) Kiraladığınız Vinç kurumsal bir firmayamı ait. 2) Kiraladığınız vinçlerin periyodik bakımı yapılıyor mu 3) Kiraladığınız vinçlerin vinç operatörü tüm belgelere sahip mi?

Vinçleri Birazda Yakından Tanıyalım

Vinçler günümüzde şantiyelerden tutun yükleme ve boşaltma işlerinde, araçların kurtarılması ile araçların çekilmesinde, kaldırılmasında ve taşıma işlerinde ki bu da hurdacılık gibi çok geniş bir alanda farklı iş gruplarına ve iş yerlerinde seri hareket ve tonlarca yükleri taşıyabildikleri için vinçler tercih edilmektedir.
Vinçler de kaldırma işlemi yaparken vinç seçimi, nasıl bir vinç seçeceğimiz hakkında genel bilgiler

  • Kaldırılacak yükü genişlik ve yükseklik olarak bilmek
  • Çalışılacak alanların fiziki ortamlarını ve çalışma koşullarını bilmek
  • Vinçlerin kaldırılacak olan yükün tam oranlarını kapsamlı bir şekilde bilmek ve araçların yükü taşıyıp taşıyamama anlamında şüphe olmaması için en doğru seçimi yapmak gerekmektedir.

Kamyonların üstüne sonradan eklenen vinçler bir algoritma sistemine göre imalat yapılmakta ve farklı kaldırma grupları ile vinçlerin yapısı arasında ki farklara bakarsak;

Vinç Kapasitesi
Vinçlerin kaldırabilecekleri ağırlık ve uzanabileceği mesafeye göre vinçlerin bellik bir kapasiteleri vardır ki bu tüm vinçlerde aynı değildir. Bundan dolayıdır ki vinç kiralanıyorken yukarıda yazdığımız özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Israrla şunu belirtmek isteriz ki her vinçin özelliği birbirinden ayrılır ve her vinç her işe uygun değildir. Müşterilerin öncelikle yapması gereken hangi vinç grubunun kendi işine gitmesini bilmesi gerekmektedir. Müşteriler eğer bunu bilmiyor ise vinç kiralayacağı yerden genel bilgi alabilirler. TT Vinç olarak bu konularda her zaman müşterilerimize 7/24 saat hizmet vermekteyiz. TT Vinç kiralama hizmetleri müşterilerinin yüklerini kaldırma, yükleme yapılacak olan yerin ücretsiz keşif yapmaktadır.
Müşterilerimiz kendileri vinç hesaplaması yapmak isterse küçük bir detay hesaplama ile bunu anlatmak isteriz Örnek olarak 35 tonluk bir vinci ele alırsak, bunun anlamı vincin kule ekseninden 3m. Uzaktaki kaldırabileceği maksimum yüktür. Vincin asıl kapasitesi ton metre (kg metre) ile belirlenir. Yani söz konusu 35 tonluk bir vinç, 105.

Vinçlerin (Katlanır Bomlu) Sınıflandırılması
Vinçleri bazı özelliklerine göre ayıracak olursak ve inceleme yapıldığında vinçler tek kırma ve çift kırma olarak 2’ye ayrılmaktadır. Tek kırmalı vinçleri açıklayacak olursak yük kaldırma faaliyetini gerçekleştirmek için sahip olduğu tek bom uzatma grubuna sahip olan vinçtir.

Tek kırmalı işlerde vinçler 3 yönlü hareketle gerçekleştirebilmektedir. Vinçlerde taşıma işlemleri bazen yükseklik ve uzunlukların birbirinden farklı hesaplanması bazen de mesafelerde zorlukların bu da vinçlerin hareket yönünde kendini kırmaması gibi sorunların olmasından dolayı tek kırmalı vinçlerin yetersiz olmasından ziyade tek kırmalı vinçlere ek olarak iki kırma yardımı ile gruba eklenebilir. Bunun şu şekilde etkisi olmaktadır. Birinci kırma istenilen yüksekliğe ulaşarak, ikinci kırma yardımı ile ister dikeyde ister yatay eksende üç yönlü hareketle 1. Kırmanın açısından bağımsız olarak işlerin gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.
Çift kırmalı bir vinç yollarda ve trafikte çok rahat bir şekilde katlanabilmektedir. İki kırmalı bir vinçlerin portatif bir özelliğe sahip olduğundan istenildikleri zaman rahat bir şekilde sökülerek makine tek kırmalı hale gelmekte, bu sayede kasaların kullanım alanı artmakta ve yerden tasarruf edilmektedir.
Katlanır bomlu vinçler katlanma durumlarına göre sınıflandırılabilirler.
Katlama sistemi vinçlerin, seyir halindeyken araç üzerinden mümkün oldukça az yer kaplaması katlanan sistemin vinçin, aracın özellikle yük taşıma gibi başka işleri yerine getirilmesini sağlamaktadır.
Bu kategori de ilk sınıf tam katlanabilen bomlu vinçler kapasitesi 50000 kg metreye kadar olan vinçler dahil oldukları grup içerisindedir. Vinçler, ister tek kırmalı, isterse çift kırmalı olsun kupa arkasına tam olarak kapanacak şekilde katlanmaktadır. Bu sayede kamyonun tam arkası geniş bir yere sahip olur ve yük, eşya çok rahat bir şekilde taşınabilir. Şunu belirtmek isteriz ki bu tip vinçler Avrupa da çok tercih edilmektedir. Bu vinç diğer vinçlerden ayıran başka bir etken ise yaklaşık 20 cm daha yüksek olmasıdır.

Yarım Katlanır Vinç

Kamyonları dingil üzerinde montajı kasa üzerine katlanır vinçlerde, ülkemizdeki bazı şantiyelerin, garaj, hangar, vb. kapıların alçak olmasından dolayı bazen sorunlar yaşanabilmektedir.
Vinçlerin kapasite büyüdükçe kullanılan dik bom, ana bom ve uzatma bomları ile silindirlerin boyutları da büyümekte ve bu nedenle 50.000 kg metreden daha büyük kapasiteli, kupa arkasına monte edilen vinçlerde özellikle kaldırma silindirlerinin dik bomun uzandığından şekilde kullanılmasını sağlayacaktır.
Bomların yarım katlanır olması ile sistemin kamyonun kupa arkasına monte edildiği standart vinçler içinde geçerlidir. Eğer bom sayısı standartlardan daha fazla ise bom uzunlukları daha büyükse veya sistemde iki kırma takılı ise veya vincin kamyonun arka aksları üzerinde monte edildiğinde, bomların katlanabilmesi söz konusu olmayacaktır. Bu durumda vincin bomları kasa üzerine katlanacaktır. Bu nedenle aracın kasası başka amaçlar için kullanıma pek izin vermeyecektir. Bomların kasa üzerine katlanması aslında bir nevi zorunluluktur. Bu nedenle dönüş sistemi şasi üzerinden ortalı olarak imal edilir ve bomların kasa üzerinde katlandığı başka bir durum ise vincin aracın arka aksları üzerinde monte edilmesidir. 120.000 kg metre ve kapasiteli vinçler, standart olarak arka akslara monte edilmektedir ve daha küçük kapasiteli vinçlerinde bu şekilde monte edilmesi söz konusudur.
Vinçin bomları arkadan öne doğru kasa üzerine yatırılarak katlanmaktadır. Bu tip vinçler kasa kullanımı için müsait değildir ve standart olarak kasa kapak yükseklikleri daha kısa olur.
Kısaca özetlemek gerekirse bomların katlanma durumunu, kapasiteden sonra belirlenecek olan şey, uygun makine için kasanın kullanım ihtiyacıdır. Eğer vinç kapasitesi 120.000 kg metreden daha büyük değilse; vinç çift kırmalı ise, 2. kırma sökülerek makine tek kırmalı hale gelir ve katlanır hale gelir. Bu durumda da kasa kullanılabilir hale gelir. 50.000 kg metreden daha küçük vinçler tam katlanır olduğundan kasa her durumda tamamen yük taşımacılığına hazır olacaktır.
TT Vinç her alanda sizlere değer vermekte ve vinçlerinin bakımlarını her daim  yaptırmakta ve ekibimiz uzman kişilerden

TT Vinç yeni bir alanda hizmetlerini vermeye devam etmektedir. Makaslı Platform hizmetlerini alanında uzman kadrolarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmetlerini vermektedir. Sizlerde güvenilir bir şekilde hizmet almak isterseniz. Bizimle iletişime geçiniz. En uygun fiyatlar ile makaslı platform hizmetlerimizi vermekteyiz.

Bir Cevap Yazın

7 / 24 Saat Hizmet Vermekteyiz

Vinç kiralama hizmetlerini alanında uzman kadrolarımız ile 7 / 24 saat kesintisiz olarak vermekteyiz.
0216 367 26 78 –  
0532 606 84 18
– info@ttvinc.com.tr

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin

Tıkla (Hemen Arayınız) !